פתרונות לבעיות בחיי המין » מה ששיחה עם מטפל מיני יכולה לעשות לחיי האהבה שלך
ייעוץ מיני

מה ששיחה עם מטפל מיני יכולה לעשות לחיי האהבה שלך

אינכם מאושרים אתו/אתה, אינכם זוכרים למה התחתנתם, לא בא לכם לבלות ביחד?

זוגות שמגיעים כדי לרכוש ייעוץ מיני, מזהים קושי מיני במערכת היחסים, ומרגישים את איבוד התשוקה והמשיכה ההדדית שיש להם. גם פערים בציפיות ובמינון יחסי המין הרצויים הינם סיבה פופולארית להגעה לספת הסקסולוג.

תחלואות, אבדן, הפחתה בחשק המיני, דיכאון וכולי, עלולים אף הם להשפיע על תשוקת בני הזוג, וליצור תחלואות מיניות ביניהם. יועץ מיני טוב מאתר גם את הסימפטומים שגורמים לבעיות בסיסיות בזוגיות, אם יש, ומתייחס לרבדי תרפיה זוגיים נלווים שיש לסייע בהם. זהו לא סוד שחיי מין מספקים הינם הכרחיים בכל זוגיות, יחד עם זאת, לעתים על אף האהבה הגדולה, לא קיימת התאמה מינית. מדובר באחוז נמוך של מקרים, אולם עדיין אחוז קיים. בין הגורמים העיקריים המובילים לגירושין, נמצאים, נוסף על פערים אישיים, גם פערים מיניים.

כיצד בוחרים יועצת מינית, וכיצד שומרים אודות התוצאות שהשגתם?

ייעוץ מיני זוגי מוצלח הינו ייעוץ סקסולוגי ‘פתוח’. בשביל לתת לטיפול סיכוי אמיתי, הקפידו לבוא למפגשים, לערוך ‘שיעורי בית’ ולומר אך ורק את האמת (גם אילו היא אינו נוחה, לעתים… ). פעמים רבות לב הבעיה טמון בתקשורת שאינה טובה ובפערים בתחומים רבים ושונים, ולאו דווקא בפערים הקשורים לחיי המין.

ייעוץ מיני
חשוב שהאדם שבו תבחרו ושאותו תסכימו לשתף בנושאים האינטימיים של הזוגיות שלכם יהיה אחד שתחושו בנוח לשוחח עמו, ושתהיה ביניכם ‘כימיה’ טובה.

אז כיצד מתנהל ומתבצע טיפול מיני?

לאחר שמאבחנים ומגדירים את ‘הבעיה’, קובעים תכנית טיפולית מתאימה. על מנת שטיפול מיני יצליח, כדאי קודם כל לבוא ולא להתבייש. נכון, אולי בשיחה הראשונה תהיו מעט נבוכים, אולם זה ייעלם מהר, כיוון שמדובר באנשי מקצוע מיומנים שיודעים איך ‘לגעת’ בנושא בדרך מעמיקה, נינוחה ולא מלחיצה.

מהם הסימנים העיקריים שבגינם מומלץ לבקר אצל יועץ זוגי או אצל יועצת זוגית (לפי העדפתכם) ?
דוגמה טובה מאוד לכך הינה בגידה שמעידה על פער בציפיות התפקוד של מי מבני הזוג, או על היעדר משיכה. אבל זו רק דוגמה קיצונית אחת. דוגמאות אחרות כוללות ריבים תכופים, רצון להתבודד ולשמור על ריחוק, קושי למצוא נושאי שיחה משותפים וכד’.

לסיום – הקפידו לבחור במטפל/ת בעלי הסמכה מתאימה כגון: מומחה בפסיכולוגיה, עובד סוציאלי, רופא סקסולוג או מעסה מיני (מתמחה בתחום המיניות). חשוב לא פחות שהאדם שבו תבחרו ושאותו תסכימו לשתף בנושאים האינטימיים של הזוגיות שלכם יהיה אחד שתחושו בנוח לשוחח עמו, ושתהיה ביניכם ‘כימיה’ טובה.